20.2. – Přednáška KULTURNÍ CENTRUM NESLYŠÍCÍCH v Birminghamu

Třetí přednáška z cyklu SVĚT NESLYŠÍCÍCH – NESLYŠÍCÍ VE SVĚTĚ
se uskuteční v pátek 20. února od 17:30 hodin.
Kde: v prostorách ČUN Praha, Dlouhá 37, Praha 1

Téma: Kulturní centrum Neslyšících v Birminghamu a Síť neslyšících výtvarníků (Deaf Culture Centre and Deaf Arts Network )

Přednáší Iva Hay (Tetauerová)

Dne 13.10.2007 bylo v Birminghamu otevřeno první a zatím jediné Kulturní centrum neslyšících ve Velké Británii. Od té doby se zde uskutečnilo mnoho akcí pro všechny věkové kategorie, od mládeže po seniory.

Kulturní centrum disponuje velkým a dobře přístupným prostorem s kavárnou, barem, konferenční místnostmi a je dobře vybaveno na různé události jako jsou například výstavy, zábavy, apod.

Komunitě Neslyšících tak Centrum umožňuje, aby si sami organizovali akce, události a párty. V minulém roce se tu tak sešlo mnoho různých zájmových skupin, které využily prostory centra k plánování a uskutečnění svých aktivit.

Jednou z nich je také Deaf Arts Network, jenž je první organizací pro neslyšící a nedoslýchavé umělce z okolí Midlands sídlící v Deaf Cultural Centre, ale mohou se zapojit i další zájemci z celé Velké Británie. V současné době čítá více než 30 členů, většina je z okolí Midlands ale i z Londýna, Walesu nebo z České republiky ;-) Jsou to umělci z různého kulturního prostředí a s různými zájmy, neboť se specializují na různá odvětví umění. Všem je společná jejich vášeň pro jejich práci a chuť získat další dovednosti a možnosti v profesionálním rozvoji. Své výtvarné práce mohou vystavovat právě v prostorech Deaf Cultural Centre nebo v dalších galeriích a na různých festivalech, se kterými Deaf Cultural Centre spolupracuje, právě tak jako předvádět svá taneční vystoupení nebo vést různé výtvarné workshopy. Na jaře v roce 2008 poprvé tato skupina organizovala národní umělecký festival Creative Hands, který se setkal s úspěchem a letos bude organizován opět, a to v termínu od 11.-14. června 2009.

Příspěvek byl publikován v rubrice hlavní, kalendář akcí a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář